Jak nás příroda léčí

Pomáhá našemu psychickému zdraví

Budou jednou lékaři pobyt v přírodě psát na předpis? Proč ne, dokonce se to i praktikuje několik let i na našem území, kde se v přírodě na čerstvém vzduchu léčí dýchací cesty. Dokonce i závěry studií, které shrnul webový magazín Lifehack, ukazují, jakým způsobem toulky přírodou pomáhají našemu psychickému zdraví, a že opravdu dokážou člověku dokonale "vyčistit hlavu".
pohled do koruny stromů
To znamená, že nemusíte být přímo myslivcem a můžete si dokonale užít pobyt v přírodě a sledovat krásy okolní fauny a flóry. Nebo se jen tak nechat unášet zvukem tekoucích potůčku a šumem listí, se kterým se hraje jemný vánek větru.
žena na procházce lesem

Obejde se i bez moderních technologií

Příroda nepotřebuje žádné moderní technologie a již od svého vzniku si vystačila s tím, co má. V některých případech by to mělo být pro nás vzorem a klíčovou otázkou, která nám může pomoci zlepšit naše chování k ostatním věcem. Jediné, co je potřeba, je kvalitní outdoorové oblečení, a to zejména v chladnějších částech roku, vyzkoušet můžete např. zateplené zimní bundy Craft.
člověk na skále

90minutový pobyt v přírodě vás vyléčí

Pobyt v přírodě pomáhá předcházet negativním myšlenkám, které mohou vést k úzkostem nebo depresím, což tvrdí zmiňovaná studia. Zkoumalo se rozpoložení lidí po 90minutové dlouhé procházce ve městě a druhé skupiny, po procházce po stejnou dobu v přírodě. Ti, kteří se toulali přírodním prostředím, vykazovali podle závěrů studie méně chmurných myšlenek a měli také sníženou nervovou aktivitu v oblasti mozku, která je spojena s rizikem psychických onemocnění.
Podle vědců tak může mít právě dostupnost přírodních ploch zásadní vliv na duševní zdraví lidí v současném světě. Již dnes žije ve městech více než polovina obyvatel Země a očekává se, že v roce 2050 to bude až 70 %. Právě život ve městech je spojován s vyšším výskytem deprese a dalších duševních nemocí.