Vysokoškolští studenti mají potíže s bydlením

Studentské byty a jejich ceny se v posledních pár měsících hlavně ve velkých městech zvýšily, a to místně dokonce až o pětinu své původní ceny. Pokud máte doma vysokoškoláka, který žije na vysokoškolských kolejích, měli jste štěstí. Protože koleje jsou velmi omezené a dá se říct, že ne každý na nich dostane místo i v případě, že na ně má nárok.
studentka vysoké školy
Většinou nedokáží studentské koleje pojmout ani polovinu všech studentů, kteří na univerzitu nebo vysokou školu nastupují. Největší problém je tou studentů prvních ročníků, kteří ze čtyřiceti procent vpadnou už v průběhu prvního roku studia, a proto dále na koleje nemají nárok.

·         Ceny se zvyšují               
Každoročně se nezvyšují o minimum jenom ceny kolejí, ale také bytů a pronájmů. Studenti proto mají stále stejný zájem o byty hlavně v centru nebo v blízkosti univerzit a vysokých škol, dá se tedy říct, že je cena nemovitostí nikterak neodradí, protože nemají jinou možnosti.
zápis poznámek
Pokud na vás koleje nezbydou, máte jednoduše smůlu a musíte si hledat pronájem nebo podnájem někde v blízkosti fakulty, nebo přijatelný finančně v rozumné dojezdové vzdálenosti. Avšak problém je takový, že ceny těchto bytů stále rostou.

·         Spolubydlící
Největší zájem je každoročně o byty v blízkosti fakult, které mají rozložení pokojů tři nebo čtyři plus jedna. Je to dáno tím, že se spolu sestěhuje několik studentů, kteří se o náklady za bydlení podělí, protože se jich do takového bytu vejde i šest. Čím více lidí, tím menší náklady na nájem.
kamarádky na balkoně
·         Zájem o pronájmy
V dnešní době více než padesát procent lidí, kteří mají zájem o pronájmy, mají vysokoškolský věk do dvaceti šesti let. Dokonce dalších patnáct procent jsou lidé, kteří pokračují dále na doktorandské studium. Většinou se jedná o pronájem na rok, ale také na tři nebo čtyři roky. Rok od roku je tohle číslo vyšší, což znamená, že vysokoškolských studentů je stále více a místo na kolejích ubývá, nebo je zabíráno studenty, kteří si prodlužují studium.

3.9
07